Vysokov
VYSOKOV - www.vysokov.cz

Obec vznikla jako osada při pomezní stezce, která vedla z českých zemí do Pruska. První zmínka o Vysokově pochází z roku 1465. Až do roku 1848 obec náležela k náchodskému panství, nachází se v pohraničním průsmyku západně od města Náchoda.
Ve Vysokově žije 445 obyvatel, dominantou je zde mimo jiné kaplička postavená v roce 1936 místními občany. Obec je známá krásnými výhledy na panorama Krkonoš a Orlických hor. Patří do dvou mikroregionů, Svazku obcí 1866 a do Dobrovolného svazku obcí Novoměstsko.
Vysokov je obcí velkých kulturních a společenských tradic. V popředí jmenujme celostátní soutěžní přehlídka amatérských filmů „Vysokovský kohout“ s mezinárodní účastí. Hlavním organizátorem je Osvětová beseda Vysokov. Jubilejní 40. ročník filmové soutěže proběhne v roce 2007. Zakladatelem filmařské přehlídky a jedním z pilířů kultury v obci je pan Jaroslav Cita, vysokovský rodák. Filmař, animátor, pohádkář, malíř a humorista v plné svěžesti a v tvůrčí práci oslavil roku 2006 významné narozeniny.

Obce regionu


Poznejte krásy našeho regionu